Германия се класира за полуфиналите на Европейското първенство във Франция, след като елиминира Италия след изпълнение на дузпи. Двубоят на „Стад дьо Бордо“ завърши 1:1 в редовното време и след продълженията, а при дузпите играчите на Йоаким Льов се оказаха по-точни и спечелиха с 6:5. Така с общ резултат 7:6 Германия се класира за полуфиналите на Европейското първенството. По този начин Германия сложи край на „италианската травма“ и записа първи успех на голям форум срещу „скуадра адзура“. Германия остана непоклатим при изпълнението на дузпите и записа шести пореден успех. Единствената загуба на Бундестима след изпълнение на дузпи на европейски или световни финали е през 1976 година срещу Чехословакия.

Четвъртфиналният сблъсък между Германия и Италия бе тактически сблъсък между Йоаким Льов и Антонио Конте. За първи път Льов започна с трима защитници, като пусна Бенедикт Хьоведес на мястото на Юлиан Дракслер.

ОПРЕДЕЛЕТЕ ИГРАЧА НА МАЧА ТУК!

Сами Кедира получи контузия в самото начало на мача. Халфът разтегна мускул на бедрото и бе сменен принудително в 16-та минута от Бастиан Швайнщайгер. Швайнщайгер изравни Мирослав Клозе по брой мачове за Германия на европейски и световни финали с 37 срещи.

Германия отбеляза гол в 28-та минута, но попадението правилно не бе зачетено заради нарушение на Бастиан Швайнщайгер срещу Матиа Де Шилио. Матс Хумелс центрира в наказателното поле на Италия, където Бастиан Швайнщайгер стреля с глава и изпрати топката във вратата на Джанлуиджи Буфон, но бе маркирано нарушение на халфа срещу Матиа Де Шилио.

Йосуа Кимих центрира в наказателното поле на Италия в 41-та минута, след което Марио Гомес стреля с глава, но над напречната греда в аут. Две минути по-късно Бастиан Швайнщайгер стреля много неточно, Тони Кроос отклони към Томас Мюлер, който стреля слаби и Джанлуиджи Буфон спаси.

Италия изпусна невероятна възможност да поведе в резултата в 44-та минута, когато Емануеле Джакерини настигна топката до аут линията, след което я върна към Стефано Стураро, а той стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.
Германия започна силно второто полувреме. В 53-та минута Марио Гомес подаде към Томас Мюлер, който отправи много плътен удар, но Алесандро Флоренци изби топката в корнер малко пред гол линията. Минута по-късно се откри добра възможност пред Джером Боатенг, който стреля, но над напречната греда в аут.

Матиа Де Шилио получи жълт картон в 58-та минута за много грубо нарушение срещу Йосуа Кимих.

Германия поведе в 65-та минута, когато Марио Гомес подаде към Йонас Хектор, който продължи към Месут Йозил, а той отблизо не пропусна да се разпише.

Бундестима можеше да предреши изхода от мача в 68-та минута, когато Месут Йозил пусна перфектен извеждащ пас към Марио Гомес, който изскочи сам срещу Джанлуиджи Буфон и стреля с пета, но вратарят на Италия успя да спаси и да избие в корнер.

Матиа Де Шилио центрира в наказателното поле на Германия в 74-та минута, където Грациано Пеле стреля, но над напречната греда в аут.

Съдията Виктор Касай свири дузпа за Италия в 77-та минута. Алесандро Флоренци центрира в наказателното поле на Германия, където Джорджо Киелини игра с глава, а след това Джером Боатенг спря топката с ръка и съдията Виктор Касай посочи бялата точка. Италия изравни резултата в 78-та минута, когато Леонардо Бонучи изпрати топката в левия ъгъл на вратата на Мануел Нойер, който хвана посоката, но не успя да спаси.

Матиа Де Шилио направи добър рейд в 89-та минута, който завърши с удар, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Мануел Нойер.

Матс Хумелс получи жълт картон за нарушение срещу Едер в 90-та минита на двубоя. По този начин защитникът на Германия ще пропусне полуфинала на Европейското първенство.

Една от малкото възможности, която се откри пред един от двата отбора в продълженията бе в 108-та минута. Бастиан Швайнщайгер центрира в наказателното поле на Италия, където Джорджо Киелини не успя да избие добре топката, а след това Юлиан Дракслер стреля отблизо с гръб към вратата, но изпрати кълбото над напречната греда.

Италия можеше да стигне до победата в 113-та минута, когато  Грациано Пеле пусна към Лоренцо Инсиние, който размина Боатенг, а след това стреля от малък ъгъл, но Мануел Нойер спаси.

Месут Йозил стреля от добра позиция в 119-та минута, но Буфон се намеси сигурно и спаси.

В заключителните секунди Антонио Конте смени Джорджо Киелини със Симоне Дзадза.

Лоренцо Инсиние изпълни точно първата дузпа и Италия поведе. Тони Кроос след това не сбърка за Германия и изравни резултата – 1:1. Симоне Дзадза изпрати топката високо над напречната греда и пропусна втората дузпа за „скуадра адзура“. Джанлуиджи Буфон спаси удара от бялата точка на Томас Мюлер. Андреа Бардзали бе безкомпримисен при своя удар, като изпрати топката в центъра на вратата за 2:1. Месут Йозил изпусна, като след удара му топката срещна левия стълб на вратата на Буфон. Пеле подходи изключително несериозно и стреля встрани от десния стълб на врататата на Нойер. Юлиан Дракслер излъга Буфон и изравни резултата 2:2. Мануел Нойер след това спаси удара на Леонардо Бонучи. Бастиан Швайщайгер можеше да класира Германия на полуфинал, но стреля високо над напречната греда в аут. Емануеле Джакерини не трепна при изпълнението на дузпата и направи резултата 3:2. Матс Хумелс на свой ред не пропусна и изравни – 3:3. Марко Пароло бе точен за 4:3, а Йосуа Кимих реализира за 4:4. Матиа Де Шилио вкара за 5:4, а Джером Боатенг изравни резултата за 5:5. Матео Дармиан изпълни много слабо дузпата и Мануел Нойер спаси. Йонас Хектор вкара решаващата девета дузпа, като изпрати топката под плонжа на Буфон, който не се намеси по възможно най-добрия начин. Германия се класира за полуфиналите след 6:5 при изпълнението на дузпи и общ резултат 7:6.

Германия: 1. Мануел Нойер – 4. Бенедикт Хьоведес, 5. Матс Хумелс, 17. Джером Боатенг – 3. Йонас Хектор, 6. Сами Кедира, 18. Тони Кроос, 21. Йосуа Кимих – 8. Месут Йозил, 13. Томас Мюлер, 23. Марио Гомес

Италия: 1. Джанлуиджи Буфон – 15. Андреа Барзали, 19. Леонардо Бонучи, 3. Джорджио Киелини – 8. Алесандро Флоренци, 14. Стефано Стураро, 18. Марко Пароло, 23. Емануеле Джакерини, 2. Mатиа Де Шилио – 9. Грациано Пеле, 17. Едер