• 10’ Тоби Алдервейрелд
  • 78’ Миши Батшуай
  • 80’ Еден Азар
  • 90+1’ Яник Ферейра-Караско
  • КРАЙ НА МАЧА. Белгия победи Унгария с 4:0 и се класира за четвъртфиналите, където ще играе срещу Уелс!

90+3'
  • Жълт картон за Адам Салай от Унгария.

90+2'
  • Жълт картон за Маруан Фелаини от Белгия.

90+2'
  • ГОЛ ЗА БЕЛГИЯ - 0:4! Караско също записва дебютен гол на UEFA EURO 2016! Белгийците отнеха топката в центъра, а Витсел намери Раджа Наинголан пред себе си. Той пък в идеалния момент вляво за Караско, който на скорост и сам срещу Кирали го простреля с нисък шут в близкия ъгъл.

90+1'
  • Страхотно спасяване на Куртоа!

90'
  • Жълт картон за Батшуай, който разкара топката, след като реферът му отсъди фаул.

89'
  • Голям пропуск на Адам Салай! Центриране от ъглов удар прехвърли всички в наказателното поле, за да попадне у Ланг. Той отправи остро центриране, а Салай пробва да засече с шпагат, но го стори над гредата.

83'
  • Трета смяна в Белгия - Маруан Фелаини заменя Еден Азар.

81'
  • ГОЛ ЗА БЕЛГИЯ - 0:3! Еден Азар забива истински шедьовър! Караско и Де Брюин развиха контраатаката, която премина вляво за Азар. Той тръгна към наказателното поле и размина трима унгарски играчи, преди да шутира прецизно по тревата ниско до лявата греда, за да убие всякаква интрига.

80'
  • Последна смяна в Унгария - Даниел Бьоде влезе, Роналд Юхаш напусна игра.

79'
  • ГОЛ ЗА БЕЛГИЯ - 0:2! Резервата Миши Батшуай вкара с първото си докосване! Защитата на Унгария изчисти центриране от корнер, което стигна отляво за Еден Азар. Той опита пас към изтеглящия се от засада Витсел, а след като халфът не понечи да играе с топката, капитанът на белгийците сам я догони и с пас по тревата буквално задължи Батшуай да се разпише.

78'
  • Втора смяна в Белгия - Ромелу Лукаку напуска игра, а Миши Батшуай записва първи мач на европейското.

76'
  • Втора смяна в Унгария - Адам Пинтер отстъпва мястото си, в игра влиза Неманя Николич.

75'
  • Първа смяна за Белгия - Яник Ферейра-Караско заменя Дрийс Мертенс.

70'
  • С известен късмет центрирането на Джуджак от отсъденото нарушение стигна до Юхаш отдясно в наказателното поле. Централният защитник нанесе шут по топката с всичка сила, а изпълнението му беше нещо средно между изстрел и центриране, поради което Салай не можа да стигне кълбото в малкия пеналт.

68'
  • Жълт картон за Вермален, който фаулира с остър шпагат Адам Пинтер. Това официално предупреждение го вади от сметките за четвъртфиналите.

67'
  • Чудесна реакция на Куртоа! Адам Пинтер финтира умело Витсел пред наказателното поле и стреля. Топката отскочи от Алдервейрелд и придоби коварна парабола, която принуди Куртоа да избива над вратата.

66'
  • Жълт картон за Акош Елек.

61'
  • Страхотна атака на Унгария, но само корнер. Джуджак центрира брилятно отляво, а Салай атакува топката на първа греда. Той успя да отправи изстрел, но Вермален подложи гърдите си и предотврати сигурна голова възможност.

54'
  • Адам Салай получи топката в наказателното поле, но силно вляво от вратата. Нападателят все пак пробва късмета си, а кълбото профуча в аут покрай близкия ъгъл.

50'
  • Жълт картон за Адам Ланг от Унгария, който задържа съперник, за да го свали на земята.

47'
  • Само секунди изминаха от второто полувреме, а Кирали блесна с ново спасяване! Еден Азар получи отляво и с лекота развинти Кадар. Последва остър шут от 17-18 метра към близкия горен ъгъл, а вратарят на Унгария отрази с една ръка над гредата.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • Смяна на полувремето за Унгария - Акош Елек заменя Золтан Гера.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+1'
  • Невероятно спасяване на Кирали! Унгарците пак бяха хванит в крачка при изнасянето на топката, която стигна до Азар пред дъгата. Той веднага пусна вдясно за Мертенс, който беше сам срещу вратаря, и шутира мощно по диагонала. Кирали съумя да избие с една ръка, а Витсел задържа кълбото в пеналта и отново намери Мертенс около точката на дузпата. Повторният шут на крилото бе отклонен от Ланг и излезе в корнер.

42'
  • Нов опасен шут отдалеч за унгарците, този път на Джуджак. Защитата на Белгия изби слабо топката и Джуджак овладя леко встрани от дъгата. Много бързо той нанесе шут с левачката, който се плъзна покрай левия стълб зад Куртоа.

41'
  • Първа по-сериозна опасност за Унгария! Гергьо Ловренчич получи топката от Салай, който му я свали, и незабавно шутира мощно към горния ляв ъгъл. Куртоа бе преодолян, а кълбото профуча на сантиметри над целта.

39'
  • Отново пресечена топка в половината на Унгария доведе до контраатака за Белгия. Лукаку получи и тръгна напред, след което с хубав пас намери Де Брюин отдясно в наказателното поле. Последният опита удар от движение, ала Гузмич с добър шпагат му попречи да стреля по-успешно.

38'
  • Греда за Белгия! Кевин де Брюин отправи много мощен шут над стената, който щеше да влети под напречната греда. Габор Кирали обаче докосна кълбото в последния момент и тя отскочи от напречната греда. Впослествие Лукаку опита добавка, но стигна само до корнер за тима си.

35'
  • Жълт картон за Тамаш Кадар, който повали Дрийс Мертенс пред наказателното поле. Заради този картон защитникът ще пропусне евентуален четвъртфинал.

34'
  • Лукаку се изтегли по-назад, за да получи топката и изпрати много технично високо подаване за пробиващия през центъра Кевин де Брюин. Халфът успя да отправи изстрел с глава, но той беше твърде слаб и попадна в ръцете на Кирали.

30'
  • Фрапираща грешка на Мертенс, който осуети голова атака за отбора си. Мюние с пас над защитата намери бързоногия футболист отдясно, а той овладя и навлезе в наказателното поле към аутлинията. Мертенс можеше да върне назад към Де Брюин, но предпочете да опита успореден пас за Лукаку. Топката обаче стана лесна плячка за Кирали.

25'
  • Тежък шут на Еден Азар от около 22 метра, Юхаш подложи тялото си и блокира.

22'
  • Нескопосана изява на Куртоа. Вратарят на Белгия опита да изрита една върната топка, ала не можа да избере с кой крак и се подхлъзна. Късметът бе с него, тъй като топката не бе насочена в очертанията на вратата, а просто се изтърколи в корнер.

16'
  • Страхотна контраатака на Белгия, при която Де Брюин излезе сам срещу Кирали. Само с няколко паса отборът на Вилмотс премина от защита в атака, а Лукаку изведе съотборника си сам срещу вратата по диагонала отдясно. Де Брюин пробва да стреля между краката на Кирали, който изби в корнер.

15'
  • ГОЛ ЗА БЕЛГИЯ - 1:0! Тоби Алдервейрелд бележи след центриране от фаул! Кевин де Брюин изпълни от левия фланг и насочи подаването към далечната греда. Там и Лукаку, и Алдервейрелд бяха оставени абсолютно сами, а след като първият се размина, вторият от 6-7 метра разстреля Кирали с глава.

10'
  • Точен шут и за Белгия. Мертенс с остър пас намери Де Брюин в дъгата, халфът елегантно дръпна топката зад гърба си и стреля по тревата с левия крак. Кирали плонжира уверено и закова кълбото в ръцете си.

7'
  • Първи точен шут в мача, макар и без заплаха за Куртоа. Ловренчич пое отдясно и игра успешно ек на ек срещу Вертонген. От ъгъла на наказателното поле той шутира право в ръцете на белгийския страж.

6'
  • НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката е за отборът на Белгия.

1'
  • Лоши новини за Унгария - Ласло Клайнхайслер се контузи по време на загрявката преди мача и няма да започне като титуляр, както бе планирано. Вместо това селекционерът Бернд Щорк ще пусне Адам Пинтер, като тактическата му постройка няма да претърпи промени.

• Стадион: Общински стадион, Тулуза
    Рефер: Милорад Мажич
    Излъчва: Diema, Diema