• КРАЙ НА МАЧА

90+5'
  • Жълт картон за Бреел Емболо от Швейцария.

90+4'
  • Жълт картон за Татарушу от Румъния, тъй като вратарят бавеше подновяването на играта.

90+3'
  • 3 минути продължение.

• Последна смяна за Швейцария - Шани Тарашай замени Шакири.

90+1'
  • Последна смяна в Румъния - Богдан Станку напуска, на негово място за последните минути Флорин Андоне.

83'
  • Втора смяна в Швейцария - Михаел Ланг заменя Джемайли.

83'
  • Голяма грешка на Григоре, но Джемайли не можа да се възползва. Защитникът на Румъния опита да изчисти топката, но вместо това я прати към наказателното си поле. Джемайли можеше да овладее и да тръгне напред, ала предпочете да шутира от воле и прати кълбото в аут.

77'
  • Жълт картон за Драгош Григоре от Румъния, задето спря опасен пробив на Емболо.

76'
  • Пряк свободен удар за Румъния, на почти 30 метра от вратата. Торже изненада всички, като опита директен обстрел. Ян Зомер внимаваше и плонжира хубаво, за да избие топката.

70'
  • Първа смяна в Швейцария - Бреел Емболо заменя неефективния Харис Сеферович.

64'
  • Втора смяна в Румъния - Разван Рац напуска, Стелиано Филип заема мястото му.

62'
  • Джердан Шакири се зае да изпълни пряк свободен удар на около 25 метра по диагонал от вратата. Шутът на крилото прелетя над стената, ала мина на около метър и над напречната греда.

60'
  • ГОЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ - 1:1! Адмир Мехмеди изравни резултата! Защитата на Румъния реагира лошо при центриране от ъглов удар, като не можа да изчисти топката извън наказателното поле. После и Торже не успя да тръгне навреме с Мехмеди, който нанесе убийствено воле по диагонала отляво, за да вкара в далечния ъгъл.

56'
  • Страхотна намеса на Джуру, предотврати сигурен гол! Торже беше намерен с чудесен пас отдясно с висок пас и отигра атрактивно от въздуха, като целта му беше Кешеру, който дебнеше на 2-3 метра пред голлинията. Нападателят вече виждаше как засича, но Джуру подложи крак и изби в корнер.

52'
  • Жълт картон за Гранит Джака от Швейцария, който препъна грубо Сапунару.

51'
  • Смяна на почивката за Румъния - Пинтилии напуска, на негово място влезе Овидиу Хобан.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45+2'
  • 1 минута добавено време на първото полувреме.

• Нов сериозен пропуск на Швейцария! Лихтщайнер бе изведен чудесно на скорост отдясно и догони топката до аутлинията, след което центрира към далечната греда. Там Джемайли бе оставен напълно сам да връхлети от втора позиция, ала вместо да порази целта, той дори не уцели вратата.

39'
  • Жълт картон за Клаудиу Кешеру от Румъния. Играчът на Лудогорец протестира срещу решение на съдията и това му донесе санкцията.

37'
  • Греда за Румъния! Кристиан Сапунару нямаше късмет! Изсипана топка към наказателното поле на Швейцария предизвика меле, в което Сапунару пое топката и от 7-8 метра стреля мощно към левия ъгъл. Зомер беше матиран, а за негов късмет топката отскочи от страничния стълб и излезе в аут.

28'
  • Жълт картон за Александру Кипчиу от Румъния.

24'
  • Жълт картон за Андрей Препелица от Румъния.

22'
  • Страхотен шут на Фабиан Шер от дистанция! Централният бранител се включи в атака при статично положение, а отбитата от румънците топка попадна у него. От 23-24 метра той директно я посрещна с воле и стреля точно под гредата. Чиприан Татарушану обаче съумя да избие над гредата.

20'
  • ГОЛ ЗА РУМЪНИЯ - 1:0! Богдан Станку отново е точен от бялата точка! Опитният футболист успя да прати Ян Зомер в грешната посока, макар и да се подхлъзна. Все пак това не му попречи да стреля точно до основата на десния стълб.

18'
  • ДУЗПА ЗА РУМЪНИЯ! Александру Кипчиу взаимодейства добре с Кешеру отляво и се вряза в наказателното поле, където Щефан Лихтщайнер не можа да смогне на темпото му и го дръпна сериозно за фланелката. Съдията Сергей Карасьов нямаше друг избор, освен да посочи бялата точка.

18'
  • Втори голям пропуск на Харис Сеферович! Нападателят на Айнтрахт Франкфурт бе изведен идеално в наказателното поле, където се оказа сам срещу вратаря на 7-8 метра от голлинията. Татарушану направи няколко крачки напред и това му помогна да отрази ниския шут на Сеферович с крак.

16'
  • Първи фрапантен пропуск за Швейцария! Сеферович получи чудесен пас в наказателното поле и умело се завъртя около оста си, за да елиминира защитник. Останал вече сам срещу вратата, нападателят шутира с десния крак от около 12-13 метра, но покрай лявата греда.

6'
  • Спокойни първи минути на мача. И двата отбора отправиха няколко безуспешни опити за изстрели.

• НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката е за отбора на Швейцария.