• 61’ Аксел Витсел
  • 70’ Ромелу Лукаку
  • КРАЙ НА МАЧА

90+4'
  • 3 минути продължение на срещата.

• Де Брюин добре се завъртя около оста си пред дъгата, за да се оттърси от своя пазач. Последва силен полувисок шут, който обаче не създаде неприятности за Рандълф.

83'
  • Последна смяна за Белгия - Кристиан Бентеке влезе на терена, за да запише дебют на европейски финали. Играта напусна авторът на два гола Ромелу Лукаку.

82'
  • Последна смяна за Ирландия - легендата Роби Кийн заменя Шейн Лонг.

78'
  • Втора смяна за Ирландия - Уес Хулахан напусна, в игра влезе Ейдън Макгийди.

71'
  • ГОЛ ЗА БЕЛГИЯ - 3:0! Лукаку бележи за втори път в мача! Мюние отне топката от Маклейн до наказателното си поле и пусна пас пред себе си за Азар. Капитанът на Белгия елегантно чукна топката покрай отчаяния шпагат на Кларк и се зае да напредва към вратата. Той и Лукаку бяха сами срещу Джон О'Шей, който нямаше как да спре подаването за тарана. Лукаку овладя и от 8-9 метра разстреля Рандълф.

70'
  • Втора смяна в Белгия - Дрийс Мертенс влиза в игра, докато Яник Ферейра-Караско напуска накуцвайки.

64'
  • Първа смяна в Ирландия - Джеймс Маклейн влиза вместо Джеймс Маккарти.

62'
  • ГОЛ ЗА БЕЛГИЯ - 2:0! Аксел Витсел внася доза спокойствие с гол във вратата на Ирландия! Томас Мюние получи доста пространство отдясно и центрира от ъгъла на наказателното поле. Малко пред вратарското поле Витсел налетя от втора позиция и докато защитата на ирландците следеше Лукаку, халфът с глава порази долния ляв ъгъл въпреки намесата на Рандълф.

61'
  • Принудителна първа смяна за Белгия. Муса Дембеле получи удар по главата и очевидно не е в състояние да продължи срещата. На негово място се появява играчът на Рома Раджа Наинголан.

57'
  • ГОЛ ЗА БЕЛГИЯ - 1:0! Ромелу Лукаку вкарва първия гол за отбора на UEFA EURO 2016! Двамата с Де Брюин размениха пасове в собствената половина, за да дадат начало на контраатака. Играчът на Ман Сити напредна отляво и сви много добре към Лукаку, който овладя пред дъгата. Оттам нападателят шутира фалцово по тревата към долния десен ъгъл, за да направи Рандълф безпомощен.

48'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Ирландците подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Без голове между Белгия и Ирландия след 45 минути игра.

45+1'
  • Жълт картон за Джеф Хендрик от Ирландия. Той спря атаката на Белгия с изритването на втора топка към тази, която бе в краката на Ферейра-Караско.

42'
  • Голям шанс за Белгия, ала Хулахан изчисти от голлинията! Де Брюин изпълни пореден корер, като този път насочи подаването към точката на дузпата. Там Алдервейрелд се пребори и стреля параболично с глава към горния десен ъгъл. Рандълф бе преодолян, ала застаналият до гредата Уес Хулахан изчисти.

42'
  • Силна атака на Белгия отляво през Азар, която обаче завърши разочароващо. Футболистът на Челси тръгна мощно към наказателното поле, след което размени пасове с Де Брюин и потърси Лукаку при далечната греда с центриране. То обаче бе под всякаква критика и прехвърли всички, за да излезе в аут.

33'
  • Ферейра-Караско бележи за Белгия, ала попадението резонно е отменено заради засада. Де Брюин намери острието на Атлетико Мадрид с прецизен диагонален пас над защитата. Първият шут на Ферейра-Караско срещна напречната греда, а при добавката той опъна мрежата зад Рандълф. Проблемът бе, че в момента на подаването нападателят бе поне с метър зад добре подреденото дефанзивно каре на ирландците.

25'
  • Първи голям пропуск за Белгия! Де Брюин създаде смут в наказателното поле с центриране отдясно, а Лукаку спомогна, като в битката за високата топка свали Киърън Кларк на тревата. Отскочилата топка стигна до Азар, който от 13-14 метра я посрещна с мощен шут. За негова жалост обаче изстрелът отлетя над гредата.

21'
  • Нелош шанс за Белгия от ъглов удар. Де Брюин изпълни вдясно от вратата, Алдервейрелд атакува топката на близката греда с глава, но ударът му прелетя много в аут покрай далечния ъгъл.

13'
  • Отлично двойно подаване между Азар и Де Брюин пред дъгата, защитата на Ирландия обаче изби топката от Азар точно преди той да шутира към вратата.