Един от фаворитите на UEFA EURO 2016 Германия загуби първи точки по време на финалите, след като в интригуващ сблъсък на препълнения "Стад дьо Франс" направи 0:0 с Полша. Това е и първото нулево равенство от началото на първенството във Франция, което означава, че първият отпаднал от Европейското първенство е отборът на Украйна, който по-рано днес загуби от Северна Ирландия с 0:2.

Възпитаниците на Йоаким Льов бяха тимът, които имаше преимущество в играта, но най-чистото положение в срещата дойде именно пред тяхната врата. През първата част чистите голови положения почти липсваха, а най-интересните ситуации в срещата дойдоха през вторите 45 минути.

Мачът започна с очаквано преимущество за футболистите на Германия. Още в четвъртата минута обаче, звездата на Бундестима Сами Кедира получи жълт картон от рефера Бьорн Куйперс, след като в рамките на две минути извърши две груби нарушения срещу противников футболист.

Първата добра възможност в срещата се откри пред Марио Гьотце. Централният нападател на Германия получи чудесно подаване от Дракслер, който центрира от левия фланг, и с глава стреля над вратата. Минута по-късно Йонас Хектор също пробва късмета си с далечен шут, но изстрелът му излезе в аут.

Отборът на Йоаким Льов продължи да диктува темпото и да не оставя никакви свободни пространства за поляците, които изключително рядко поглеждаха към вратата на Мануел Нойер. В 16-ата минута Тони Кроос получи добър пас от Мюлер отляво, но и той стреля неточно покрай вратата.

Постепенно възпитаниците на селекционера Адам Навалка се опитаха да изравнят играта, но трудно стигаха до положения пред германския страж. Единственият опит за удар към Мануел Нойер дойде едва в 20-ата минута, когато Роберт Левандовски овладя пред наказателното поле, но силният му изстрел бе блокиран от Хьоведес.

В заключителните минути на първото полувреме Сами Кедира се озова на стрелкова позиция, но и неговият удар не попадна в рамките на вратата.

Втората част започна изключително обнадеждаващо. Само две минути след подновяването на играта Аркадиуш Милик направи невероятен пропуск. Камил Гросицки получи топката отдясно и центрира прецизно в малкия пеналт, където Милик бе оставен абсолютно непокрит, но учудващо не успя да нанесе удар с глава и топката излезе в аут.

Незабавно след положението за Полша, Германия отговори чрез Марио Гьотце. Нападателят на Бундестима се озова сам в наказателното поле и стреля по диагонала, но Фабиански бе на мястото си и успя да парира.

В 68-ата минута, отново след комбинация между Гросицки и Милик, последния не успя да отправи удар от точката на дузпата и вместо това се размина с топката, въпреки че не бе обезпокояван от никой.

Секунди по-късно Фабиански трябваше да се намесва с вещина след удар на Месут Йозил. Вратарят на поляците успя да избие топката и да предотврати сигурен гол.

Четири минути преди края на редовното време, Хьоведес бе изведен в наказателното поле отдясно, но в последния момент Михал Паздан се намеси решаващо и успя да му отнеме топката непосредствено преди немският футболист да стреля.

В първия си мач от шампионата Германия победи с 2:0 Украйна, докато Полша надделя над Северна Ирландия.

ГЛАСУВАЙ ЗА ИГРАЧ НА МАЧА!

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА!

ГЕРМАНИЯ – ПОЛША 0:0

Група С, „Стад дьо Франс“

Рефер: Бьорн Кайперс, Холандия

Германия: 1 Мануел Нойер, 3 Йонас Хектор, 4 Бенедикт Хьоведес, 5 Матс Хумелс, 17 Жером Боатенг, 6 Сами Кедира, 8 Месут Йозил, 11 Юлиан Дракслер, 18 Тони Кроос, 19 Марио Гьотце, 13 Томас Мюлер

Полша: 22 Лукаш Фабиански, 15 Камил Глик, 3 Артур Йенджейчек, 2 Михал Паздан, 20 Лукаш Пишчек, 5 Кжищоф Мачжински, 10 Гжегож Криховяк, 11 Камил Гросицки, 16 Якуб Блашчиковски, 7 Аркадиуш Милик, 9 Роберт Левандовски