Италианският съдия Никола Рицоли ще свири двубоя между Германия и Франция от полуфиналите на Евро 2016. Мачът ще се играе в четвъртък (7 юли) от 22:00 ч. в Марсилия.

46-годишният Рицоли ще свири четвърти мач на Евро 2016. Италианецът ръководи осминафинала между Франция и Република Ирландия, спечелен от домакините на турнира с 2:1.

В сряда ще се играе другия полуфинал Уелс - Португалия, който ще бъде ръководен от шведа Йонас Ериксон.

Скандинавецът беше четвърти арбитър във финала на Шампионската лига през 2015 г., а през изминалия сезон свири решаващия мач за титлата в Лига Европа между Севиля и Ливърпул.

42-годишният Ериксен ще ръководи трети мач на турнира. Той е добре запознат с отбора на Уелс, след като беше главен съдия при победата на отбора с 3:0 срещу Русия в груповата фаза.