Испания взе втора победа на UEFA Euro 2016, с 3:0 срещу Турция, и е категоричен лидер в група D.

С успеха си Ла Фурия Роха вече е на осминафинал, с шест точки, като единствено хърватите могат да ги изпреварят, но не и да ги изхвърлят.

Турция без нито една точка в актива си от първите два кръга ще трябва да се надява да заеме една от позициите на най-добър трети в групата.

В последния си мач от групата испанците играят срещу Хърватия, докато турците се изправят срещу Чехия.

ГЛАСУВАЙ ЗА ИГРАЧ НА МАЧА!

НЕ ПРОПУСКАЙ ИГРИТЕ НА EURO2016.GONG.BG!

За разлика от първата си среща на Европейското, този път испанците успяха да отбележат цели три гола.

Андрес Иниеста изигра поредния си виртуозен мач, докато от турска страна нямаше абсолютно никакво желание и идея.

Испания имаше нужда от десетина минути, за да влезе в ритъм, но след това бързо успя да наложи своето темпо.

В 10-та минута след удар на Алваро Мората облиза гредата, а веднага след това Жерар Пике с глава стреля опасно.

Хакан Чалханоглу създаде най-интересните възможности за Турция, най-добрата от тях - пряк свободен удар в 26-та минута.

Към 28-та минута Испания вече насити тотално половината на съперника, и след две ситуации за гол, набързо вкара два.

В 34-та Нолито центрира отляво, а Мората с глава по перфектен начин реализира за 1:0.

Три минути по-късно, Нолито се разписа сам. Фабрегас центрира, а Мехмет Топал сгреши фатално, като не успя да изчисти с глава, а вместо това предостави топката за Нолито, който бе сам срещу Волкан, и вкара за 2:0.

Испания направи 3:0 още в третата минута от второто полувреме, но с гол след явна засада. Жорди Алба получи отляво от Иниеста, но бе в засада, след което пусна към Мората, за да реализира той.

Това попадение обаче приключи всичко като интрига, и доста уби темпото. Испания така или иначе контролираше всичко на терена, и няколко пропуска - на Бурак Йълмаз и Юнуш Мали - не затрудниха Давид Де Хеа.

Висенте Дел Боске успя и да даде почивка на някои от титулярите си, като замени рано Давид Силва и Сеск Фабрегас, а после и Жорди Алба.

Опитите на Фатих Терим да промени нещо в своя състав не излязоха успешни, и Турция остана във втори мач не само без точка, но и без отбелязан гол.

Испания: Давид де Хеа, Хуанфран, Жерард Пике, Серхио Рамос, Жорди Алба (81- Сесар Аспиликуета), Сеск Фабрегас (71- Коке), Андрес Иниеста, Серхио Бускетс, Давид Силва (64- Бруно Сориано), Нолито, Алваро Мората.

Турция: Волкан Бабаджан, Хакан Балта, Джанер Еркин, Гьокхан Гьонул, Мехмет Топал, Селчук Инан (70- Юнус Маллъ), Арда Туран, Йозан Туфан, Огюзхан Йозакуп (62- Олджай Шахан), Хакан Чалханоглу (46- Нури Шахин), Бурак Йълмаз.