• 90+4’ Арнор Ингви Траустасон
  • 60’ Алесандро Шьопф
  • КРАЙ НА МАЧА!

90+5'
  • ГОЛ ЗА ИСЛАНДИЯ - 2:1! Резервата Траустасон праща отбора на второто място в групата! Отборът на Австрия хвърли всичко напред и логичното се случи - Исландия подхвана контраатака при числен превес трима срещу един. Елмар Бярнасон стигна до наказателното поле и пусна пас по тревата, за да може при далечната греда Траустасон да засече успешно, макар и с мъничко късмет.

90+4'
  • 4 минути добавено време на мача.

• Смяна в Исландия - Сверир Ингасон заменя Гудмундсон.

86'
  • Жълт картон за Ханес Халдорсон от Исландия.

83'
  • Тежък удар глава в глава между Хинтерегер и Траустасон. Медицинските екипи влязоха на терена, за да окажат първа помощ.

81'
  • Пряк свободен удар на почти 30 метра от вратата. Алаба шутира много силно, ала Халдорсон изби над гредата.

80'
  • Жълт картон за Кари Арнасон от Исландия.

80'
  • Втора смяна в Исландия - Траустасон заменя Колбейн Сигторсон.

79'
  • Последна смяна за Австрия - Якоб Янчер заменя Марсел Забицер.

78'
  • Още един фрапиращ пропуск за Австрия! Страхотна атака през центъра, Алаба намери Янко в дъгата, а той се обърна и извед Шьопф сам срещу вратаря. Този път Халдорсон имаше последната дума и съумя да спаси с крак.

72'
  • Първа смяна в Исландия - Елмар Бярнасон заменя Бьодварсон.

71'
  • Какъв пропуск на Янко! Клайн проби отдясно и центрира остро и ниско в наказателното поле. При първа греда Янко изпревари пазача си и отклони с крак към близкия ъгъл, ала топката облиза външната страна на мрежата.

69'
  • Мощен шут на Сигурдсон, ала Алмер уверено избива. Бярнасон поде атаката отляво и пусна успореден пас в наказателното към Сигторсон. Той продължи елегантно зад гърба си за Сигурдсон, който от движение не можа да насочи много добре топката и вратарят на Австрия почти не трябваше да мърда, за да спаси.

65'
  • ГОЛ ЗА АВСТРИЯ - 1:1! Каква техника от Алесандро Шьопф! Влезлият на смяна футблист получи топката в половината на Исландия, напредна и с хубав финт свали на земята противников бранител. Последва не много силен, но прецизен шут по тревата, който се оплете в мрежата покрай плонжа на Халдорсон.

60'
  • Нова чудесна изява на Арнасон! Янко се пребори с пазача си за висока топка в наказателното поле на Исландия и я насочи зад гърба си към Забицер. Той свали за Шьопф, който шутира в движение от 14-15 метра.  Арнасон се хвърли героично и с глава спря изстрела, който може би щеше да хване вратаря в крачка.

53'
  • Жълт картон за Колбейн Сигторсон.

51'
  • Добра възможност за Гилфи Сигурдсон, топката обаче лети встрани! Халфът на Суонси направи хубав рейд навътре към пеналта и макар да бе разбалансиран нанесе силен шут в търсене на долния ляв ъгъл. Алмер плонжира, но не докосна топката, която прелетя на метър встрани от целта.

49'
  • Уникална намеса на Арнасон! Арнаутович пак създаде неприятности за Севарсон отляво по атаката на Австрия. Последва центриране, което защитата на Исландия не изчисти и Алаба овладя около топчката на дузпата. Звездата на Австрия стреля мощно в близкия ъгъл, ала Арнасон подложи тялото си и изчисти в корнер.

47'
  • Още една смяна на полувремето за Австрия - Алесандро Шьопф заменя Прьодл.

46'
  • Смяна на почивката в Австрия - Щефан Илзанкер напуска, Марк Янко влиза в игра.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+1'
  • Хубав фалцов шут на Баумгартлингер затрудни доста Халдорсон! Халфът на Австрия шутира от около 25 метра и макар да насочи изстрела си в центъра на вратата, топката придоби неприятна парабола. Исландският вратар реши да не рискува и изби над гредата.

42'
  • Биркир Бярнасон вкара топката във вратата на Австрия, но гол няма. Крилото получи хубав пас от Гудмундсон, ала беше в явна засада и съдиите правилно не зачетоха попадението му.

37'
  • Александър Драгович пропусна! Централният защитник се зае с изпълнението и шутира ниско по тревата. Халдорсон нямаше какво да стори, но топката срещна десния стълб и излезе в аут.

37'
  • Жълт картон за Ари Скуласон.

36'
  • Дузпа за Австрия1 Ари Скуласон действа много наивно в наказателното си поле и задържа Алаба за ръката. Играчът на Австрия падна на тревата и реферът Шимон Марчиняк посочи бялата точка.

36'
  • Мартин Хинтерегер отне топката в половината на Исландия и опита много далечен удар. Той шутира от повече от 30 метра, а топката рикошира коварно в крака на Рагнар Сигурдсон и смени посоката си. Все пак тя излезе в корнер.

35'
  • Гласувайте в анкетата за Играч на мача!

• Добра техника на Арнаутович отляво. Нападателят на Австрия се освободи от пазача си и стреля силно към близкия ъгъл. Ханес Халдорсон уверено улови.

29'
  • ГОЛ ЗА ИСЛАНДИЯ - 1:0! Йон Дади Бьодварсон бележи! Топката се задържа пред наказателното поле на Австрия след статично положение и последва дълъг тъч от Арон Гунарсон. Кари Арнасон свали с глава към Бьодварсон, който получи пред пазача си и с диагонален шут по тревата отблизо прониза Роберт Алмер.

18'
  • Нова опасност за Исландия! Гилфи Сигурдсон центрира топката отляво по атаката, а при разбъркването в наказателното поле тя бе изчистена от защитник точно пред голлинията.

15'
  • За малко Халдорсон да допусне страхотна грешка! Той задържа подадената му топка преклено дълго и когато вече опита да я изрита Арнаутович му я отне пред вратарското поле. Стражът все пак се хвърли на шпагат и предотврати опасността.

12'
  • Греда за Исландия! Бяха изминали по-малко от 120 секунди игра, когато Йохан Гудмундсон изпрати страхотен шут към горния десен ъгъл зад Роберт Алмер. Вратарят на Австрия не мръдна и само изгледа как топката срещна напречната греда точно до сглобката.